وکیل ملک در تهران

ویژگی‌های وکیل ملکی خوب

دعاوی ملکی، عنوان مجموعه‌ای از دعاوی حقوقی، کیفری یا ثبتی می‌باشد که به اموال غیرمنقول (مانند املاک و مستغلات و …) مربوط می‌شود که مجموعه‌ای متنوع از دعاوی متفاوت می‌باشد.
در کشور ما، اراضی و املاک با توجه به نوع زمین و ملک و همچنین نوع کاربری آن، دارای نظام‌های حقوقی متفاوتی می‌باشند و با توجه به رشد روزافزون جمعیت و توسعه اجتماعی، موضوعی که هرروز ضروری‌تر از قبل می‌گردد، توجه جدی به حقوق اراضی و املاک است که قوانین و مقررات تصویب‌شده در طول سالیان متمادی، نشان از اهمیت موضوع و تلاش برای ایجاد حقوقی مناسب در این زمینه است. به دلیل تنوع و کثرت قوانین و مقررات مربوط به املاک از قانون مدنی گرفته تا قانون ثبت‌اسناد و املاک و … و همچنین وجود رویه قضائی خاص و در بعضی موارد متناقض و مبهم در موضوعات متنوع ملکی، نیاز به وجود وکلای متخصص که در طرح، تعقیب و پاسخگویی به دعاوی تبحر و تجربه دارند را بیش‌ازپیش نمایان می‌سازد.

وکیل متخصص ملکی کیست؟

وکیل ملکی، وکیلی است که با توجه به تمرکز در دعاوی حقوقی و کیفری راجع به املاک و به‌طورکلی، اموال غیرمنقول، به تجربه و تخصص رسیده و دانش و علم بیشتری در این موارد نسبت به دیگر وکلا دارد.
وکلای ملکی معمولاً از قبول وکالت در دیگر زمینه‌های حقوقی و کیفری اجتناب کرده و تمام تمرکز خود را صرف کسب تجربه و مهارت در مسائل و دعاوی ملکی می‌گذارند تا هنگامی‌که برای مراجعین محترم، مشکلات ملکی به وجود آید، بتواند با کمترین هزینه و سپری کردن کمترین زمان ممکن، به حل مشکلات اشخاص بپردازند تا از ورود ضرر به ایشان جلوگیری شود.
با توجه به پیچیدگی و تنوع موضوعات و مسائل ملکی، وکلای متخصص ملکی با توجه به تجربه و مهارت و اشراف خود به‌تمامی قوانین و آیین‌نامه‌های متنوع مربوط به املاک، تمامی جوانب پرونده‌های ملکی را سنجیده و اقدام به دفاع از موکل می‌نماید.

چرا برای دعاوی ملکی خود به وکیل متخصص نیاز داریم؟

ممکی است مسائل و مشکلات مختلفی هنگام عقد یک قرارداد ملکی برای شما رخ دهد و امکان دارد که شما به‌عنوان یک انسان عادی که هیچ‌گونه اطلاعاتی در مسائل حقوق و ملکی ندارید، ناخواسته دچار اشتباه شوید و هنگامی عواقب آن اشتباهات گریبان شمارا می‌گیرد که تصمیم داشته باشید در اموال و املاک خود دخل و تصرف نمایید. در این مواقع تنها راه شما مراجعه به یک وکیل متخصص ملکی است که باتجربه و دانش خود، پیگیری‌ها و اعمال لازم را برای حل مشکل ملکی شما انجام دهد تا از ورود ضرر بیشتر به شما جلوگیری شود؛ بنابراین بهترین اقدام ممکن این است که شما در همان ابتدا و هنگام انجام معاملات ملکی و یا دخل و تصرف در اموال و املاک خود، از یک وکیل متخصص ملکی مشورت بگیرید تا از مشکلات احتمالی آینده جلوگیری کرده باشید.
با توجه به پیچیدگی و تعدد قوانین و همچنین اصطلاحات حقوقی که ممکن است از معانی آن‌ها بی‌اطلاع باشید، حضور یک وکیل ملکی می‌تواند کمک بسیاری به شما کند تا مسائل و مشکلات کوچک حقوقی و ملکی شما حل‌شده و به مسائل و دعاوی پر از ضرر و هزینه تبدیل نشود.
بنابراین بهتر است در مسائل ملکی خود، از راهنمایی‌ها و مشورت یک وکیل معتمد و متخصص ملکی بهره‌مند شوید.

ویژگی‌های یک وکیل ملکی

وکیل متخصص ملکی نیز، مانند هر فرد متخصص دیگری، باید یک سری ویژگی‌ها داشته باشد تا افرادی که در مورد معاملات ملکی و دیگر موارد مربوط به املاک به مشکل می‌خورند، بتوانند با اطمینان خاطر از نتیجه‌ی مطلوب، رسیدگی به دعوای ملکی خود را به آن‌ها بسپارند.
 1.  تجربه: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک وکیل متخصص ملکی دارد، تجربه‌ی بالای او در رسیدگی به دعاوی و مسائل مربوط به املاک و اراضی است که باعث می‌شود تا وی بتواند با درصد موفقیت بالاتری در تمامی دعاوی ملکی عمل کرده و نتیجه‌ی مطلوب کسب کند.
 2.  دانش حقوقی: از دیگر ویژگی‌های وکلای متخصص ملکی، دانش حقوقی و تسلط وی درزمینهٔ‌های مختلف حقوقی، کیفری و ثبتی مربوط به املاک است. یک وکیل متخصص ملکی باید به قوانین و مقررات مربوطه، آرای وحدت رویه مرسوم در دادگاه‌ها، نظریات اساتید برجسته حقوقی و دکترین حقوقی و همچنین به عرف هر منطقه مسلط باشد.

اثرات وکیل ملکی خوب روی پرونده‌های ملکی

درصورتی‌که برای حل مسائل حقوقی یا کیفری مربوط به اموال غیرمنقول خود از یک وکیل متخصص ملکی استفاده نمایید، احتمال اینکه با کمترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان، به نتیجه‌ی مطلوب خود دست‌یابید بسیار بیشتر می‌شود.
با توجه به پیچیدگی و تنوع این‌گونه دعاوی و همچنین دانش کم افراد، ممکن است اشخاصی در قالب وکیل متخصص ملکی، به پرونده‌ی شما رسیدگی کرده و بدون اطلاع از راه و روش و چگونگی رسیدگی به هر نوع از دعاوی ملکی، قادر به کسب نتیجه‌ی مناسب نشوند و علاوه بر اینکه زمان زیادی را با عدم‌کفایت خود هدر می‌دهند، ممکن است ضرر اولیه را افزایش داده تا موکل مجبور باشد برای حل مشکل ایجادشده، هزینه و زمان بیشتری صرف کرده و هزینه‌های یک وکیل دیگر را هم تقبل کند. علاوه بر آن با توجه بااینکه حق‌الزحمه وکیل، وابسته به نتیجه‌ی کسب‌شده نمی‌باشد، هزینه‌ی زیادی هم برای حق‌الزحمه وکیل پرداخت کند؛ بنابراین بهتر است با دقت و تأمل بیشتری به انتخاب وکیلی که واقعاً درزمینهٔ ملکی تخصص دارد اقدام کنید.
گروه وکلای ایران‌زمین ضمن مشاوره با موکلین، قبل از قبول پرونده‌ی ملکیتان، این اطمینان را به شما می‌دهند که بهترین انتخاب را کرده‌اید و خیال شمارا از کسب نتیجه‌ی مطلوب و موردنظر راحت می‌کنند.

مزایای گروه وکلای ما

گروه وکلای ایران‌زمین، متشکل از جمعی از فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد دانشکده حقوق دانشگاه تهران، به‌علاوه جمعی از قضات بازنشسته دادگستری و استاد دانشگاه می‌باشد که سالیان ممتدی است تمام تمرکز خود را بر روی پرونده‌های مختلف ملکی گذاشته‌ایم که به‌تبع آن، هم‌اکنون به بالاترین سطح تخصص در رسیدگی به انواع مختلف دعاوی راجع به املاک رسیده‌ایم و با همکاری و کار گروهی وکلای متخصص و همچنین با استفاده از راهنمایی‌ها و تجربه‌ی ارزشمند قضات بازنشسته و اساتید حقوق، قادر به رسیدگی به‌تمامی دعاوی حقوقی (اعم از ساده و پیچیده) باشیم تا بتوانیم در حل مشکلات و معضلات مختلف ملکی هم‌وطنان عزیز، دست یاری برسانیم و با پیش گرفتن بهترین و سریع‌ترین روش برای رسیدگی به موضوعات ملکی، به کسب نتیجه مناسب و موردنظر موکلان محترم دست‌یابیم.

اهداف گروه وکلای ایران‌زمین در این مسیر

 • تمرکز بر یک گرایش حقوق و پرهیز از قبول پرونده‌های خارج از موضوع ملک
 • صداقت در کار
 • گزارش دهی منظم به موکلین جهت اطلاع از روند اجرای پرونده
 • حق‌الوکاله منصفانه
 • کسب نتیجه سریع

خدمات ما

 1.  رسیدگی فوق تخصصی به دعاوی مختلف ملکی اعم از؛ مشکلات ناشی از خریدوفروش، اجاره، مزاحمت، حقوق ارتفاق و انتفاع، سرقفلی، تنظیم سند رسمی، مطالبه اجاره و …
 2.  گزارش دهی و اطلاع‌رسانی منظم به موکلان محترم و در جریان تمامی امور قرار دادن آن‌ها.
 3.  استفاده از متفاوت‌ترین و بهترین روش‌های حل هرکدام از موضوعات ملکی.
 4. ۴٫ کار گروهی وکلا و مشورت آن‌ها با یکدیگر برای رسیدن به نتیجه مطلوب در هر پرونده.
 5.  مشاوره‌ی کامل و جامع درباره مسائل حقوقی و روند رسیدگی به پرونده، قبل از شروع به کار برای تمامی موکلین.
 6.  حفاظت از اسرار و اسناد موکلین.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

13 − سیزده =

فهرست
تماس جهت رزرو وقت ملاقات